Off White Blog
Porsche се превръща в героични 6 часа спа състезание

Април 7, 2024

Изглежда, че Porsche е в състояние да поеме преднината за 24-те часа на Льо Ман 2016, след като успя да завърши засипаното от инцидента 6 часа спа. Audi, която спечели състезанието, е основната заплаха в момента.

След като започна впечатляващо състезание за откриване в Силвърстоун, в което Брендън Хартли завъртя най-бързата обиколка на състезанието, екипът на Porsche зае изненадващото второ място на Световното първенство по издръжливост 6 часа спа на 7 май 2016 г., въпреки няколко технически затруднения. Техническите трудности са меко казано разбира се.

По принцип хибридната система №2 на Porsche 919 се провали в началото на състезанието, но по някакъв начин успя да премине линията на второ място. Това означава, че Porsche по някакъв начин измина над 5 часа от 6-часовото състезание на половината мощност, която имаше и все пак управляваше бита всички, освен Audi.

Porsche 919 Hybrid,

Призната като една от най-добрите в света, пистата Spa-Francorchamps, или „Toboggan of the Ardenes“, е изключително технична с правите си линии и бързите завои. Jacky Ickx, дългогодишен посланик на Chopard, е един от единствените двама шофьори, спечелили както на старите 14,1 км, така и на новите 7 км писти в Spa-Francorchamps.

Тъй като температурите на пистите се повишиха до пламтящите 50 ° C, по-топлите условия предоставиха на екипа възможност да се подготви за изтощителните 24 часа в Льо Ман. След пет часа Ford GT GT с номер 66 GTE, шофиран от Стефан Мюке, претърпя ужасна катастрофа, докато излизаше от Eau Rouge в посока Raidillon, позорно опасната отсечка на трасето. Завъртането го остави да се сблъска с бариерите на гумите с висока скорост и за щастие пътническата страна на колата нанесе най-тежките щети.

Porsche 919 Hybrid, Porsche Team: Тимо Бернхард, Брендън Хартли, Марк Уебър

Брандън Хартли поведе удобно в ранните етапи на състезанието, но съотборниците му нямаха толкова късмет. Тимо Бернхард вдигна пробив от отломки и трябваше да пътува обратно до ямите, а Уебър претърпя същата съдба в своя номер 1 Porsche 919 Hybrid. Дори с електрически проблем екипът на Porsche номер 2 на Ромен Дюма, Нийл Яни и Марк Либ успя да завърши впечатляваща секунда зад печелещото състезание Audi.

Официалният партньор по време на Porsche Motorsport, Chopard, също е уверен в способностите на Porsche Motorsports да се представи на състезанието във Франция. Към днешна дата германският състезателен отбор се хвали с най-много победи в Circuit de la Sarthe.